Dokončené dřevostavby - reference zákazníků

Reference zákazníků dokončených dřevostaveb

Filip Hrůza a Monika Valoušková - dřevostavba Mělník

Vážení Dvořáčkovi,

tímto bychom vám chtěli s mojí přítelkyní poděkovat za spolupráci při výstavbě našeho rodinného domu. S naším domem jsme po necelém roce bydlení velmi spokojení a s odstupem času musím hodnotit vzájemnou spolupráci jako velmi dobrou. Samozřejmě, v průběhu výstavby se objevilo pár zádrhelů, ale s těmi musí člověk u tak velkého projektu, jako je výstavba rodinného domu, počítat.
Velmi pozitivně hodnotím celou přípravnou a následně i realizační fázi výstavby. Jako velké plus hodnotíme osobní přístup po dobu celé realizace, individuální projekt a možnost zrealizovat dům dle našich představ bez nutnosti kompromisů. Vše co bylo domluveno, bylo následně i zrealizováno, včetně dodržení rozpočtu. A to vše v ne úplně lehké covidové době. Dále bychom chtěli poděkovat za možnost změn a úprav v průběhu výstavby (například změna podlahového polystyrenu z důvodu čerpání dotace v rámci programu NZÚ, aj.). V neposlední řadě je nutné vyzdvihnout podporu paní Dvořáčkové v administrativní oblasti výstavby (vyřízení stavebního povolení, vyřízení kolaudace domu, pomoc s dotací v rámci NZÚ), díky níž jsme ušetřili velké množství času a nervů.
Celkově lze naší spolupráci shrnout následovně: Pokud hledáte menší rodinnou firmu s osobním přístupem a majiteli, kteří rozumí svojí práci, určitě můžeme s klidným svědomím doporučit firmu DBH s.r.o. manželů Dvořáčkových.

Děkujeme za spolupráci.

Filip Hrůza a Monika Valoušková
Mělník


Jan a Lenka Quaiserovi - dřevostavba Brozany nad Ohří

S manželkou jsme se shodli, že bychom chtěli více osobité bydlení. Na základě pozitivních referencí jsme oslovili společnost DBH. Od první chvíle se nám manželé Dvořáčkovi věnovali na maximum. Doporučili nám architekta, se kterým jsme dokázali naše představy přenést do prvních konceptů.

Následně se projektu opět chopila společnost DBH. Vzhledem k velmi dobrému prvnímu dojmu a zkušenostem jsme ani nehledali jinou firmu, která by stavbu realizovala. Od prvních kroků se Dvořáčkovi do projektu vrhli naplno. Na základě svých zkušeností přišli s několika inovativními prvky, které, ač nikdy nerealizovali, vyšly na jedničku. Bydlení se tím nádherně oživilo a zútulnilo.

Vše probíhalo maximálně profesionálně. Celkové zpracování a skladba stěn je řešená pomocí nejmodernějších technologií, které jinde jen těžko ve standardu dohledáte. Samotná stavba panelů na místě byla realizována ve velmi krátkém čase. Následné práce na interiéru a exteriéru proběhly bez problémů. Veškeré detaily s námi komunikovali a o všem jsme měli maximální přehled.

Pokud se rozhodnete realizovat bydlení svých snů, manželé Dvořáčkovi a DBH můžeme jen doporučit.


Dřevostavba Mnichovo Hradiště

Reference od stavebního dozoru p. Pavla Šimka, který dozoroval naši dřevostavbu v Bílé Hlíně.

Zákazníci se na nás obrátili s původním projektem zděného domu, na který se jim nepodařilo najít (pro jeho specifika) realizační firmu. Protože se jim nakonec zalíbila filozofie dřevostaveb, domluvili jsme se spolu na přepracování projektu, který se realizoval v naší technologii jako dřevostavba. Stavebním dozorem celé stavby byl p. Pavel Šimek, jehož posudek předkládáme.


Video z předání k dispozici na YouTube - dřevostavba od DBH.


Křížkovi - dřevostavba Blšany u Loun

Kdo je DBH? Výjimečná "rodinná" firma, která v dnešní uspěchané době sází především na kvalitní, precizní a technologicky velmi vyspělou stavbu!

Profesionální, avšak zároveň vstřícné, spolehlivé a v neposlední řadě velmi lidské chování a vystupování, to jsou manželé Dvořáčkovi a ostatní pracovní kolektiv. Vybrat  si právě tuto společnost byla naše nejlepší volba, však jsme jim také svěřili bydlení na celý život a splnění našeho snu!!!

Jsme maximálně spokojeni, a výsledek předčil i naše očekávání. Nejde nic jiného, než firmu DBH dále doporučit, což ostatně už děláme, a především sám sobě skvělou reklamou je jistě krásný, originální a zároveň jednoduchý domeček, který každého upoutá a ve svém okolí vyčnívá nad ostatními.

Když se zpětně ohlédneme na hledání stavební firmy a hodnocení od lidí na internetu, už se nedivíme, že jsme na DBH nenašli opravdu jedinou negativní reakci!!!!

Manželům Dvořáčkovým přejeme stále takové pracovní nasazení s elánem a chutí tvořit, i když to jistě není samozřejmost a mnohdy ani lehké. Mnoho dalších spokojených lidí, minimálně jako jsme my dva a také štěstí na lidi kolem sebe, protože jedině dobrý, stmelený a férový kolektiv dokáže ve výsledku právě nadšené majitele na samém konci.

Ještě jednou velké díky za vše!!!!


manželé Křížkovi, Ondřej a Matěj z Blšan u Loun


Petr a Pavlína - dřevostavba Štětí

Vážení Dvořáčkovi,
rádi bychom Vám a Vašemu  týmu poděkovali za profesionální přístup při stavbě našeho nového bydlení. Vaše vstřícnost a ochota nás po celu dobu realizace našeho domku mile překvapovaly. Výsledkem je profesionálně provedená stavba na "přání". Musíme říci, že přístup Vaší firmy dokáže uspokojit i opravdu náročného klienta a to i díky dokonalé technologii a materiálům, které při stavbě domků používáte. Mile nás překvapila i přesnost v dodržování časových termínů a rychlost stavby. Tady bychom rádi vyzdvihli dokonalou organizaci paní Dvořáčkové a její asistentky. Ze spolupráce s Vámi si odnášíme i spoustu neocenitelných rad, které v budoucnu jistě využijeme.

Ještě jednou velmi děkujeme, přejeme mnoho spokojených klientů a těšíme se na další spolupráci.

Petr a Pavlína, Štětí :)


Markéta a Jan Brandejských - dřevostavba Litoměřice

Vážená paní Dvořáčková, Vážený pane Dvořáčku,

chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za bezvadnou spolupráci při výstavbě rodinného domku.
Jednání s Vámi bylo vždy na profesionální úrovni a hlavně  s lidským přístupem.
Nikdy pro Vás nebyl problém se sejít v čase, který vyhovoval nám, "nedodržet" pracovní dobu, věnovat se nám jak bylo potřeba.
Naše požadavky a přání byly vždy na prvním místě.
Baráček je nádherný, jsme velmi spokojeni.
Ještě jednou Vám za všechno děkujeme a těšíme se na další spolupráci s Vámi při terénních úpravách, zhotovení kuchyňské linky na míru a venkovní terasy.
Máte náš velký dík a obdiv za opravdu lidský a profesionální přístup k zákazníkovi.

Markéta a Jan Brandejský
Litoměřice


Mannovi - dřevostavba Rovné

Dobrý den Dvořáčkovi,

tak už v domečku v Rovném bydlíme celý rok. Chtěli bychom vám poděkovat za kvalitní stavbu domu, za izolaci a zateplení domu. Vyzkoušeli jsme si, že i v zimě bylo v domku příjemně, i když jsme v noci netopili. Většinu zimy jsme topili krbovými kamny a jen výjimečně elektrickým stropním topením.

Bydlí se nám tady dobře, všechno funguje jak má. Oceňujeme váš přístup i k našim dodatečným stavebním a dalším požadavkům, se kterými jste nám pomohli.

Mannovi Rovné


Bedřich a Věra Matouškovi - dřevostavba Roudnice n./L.

Když naší rodině začal být panelákový byt příliš těsný a začali jsme přemýšlet o změně, byla pro mne jasnou volbou nízkoenergetická dřevostavba. Manželka zpočátku uvažovala o rekonstrukci staršího domečku na dobré adrese, ale podařilo se mi ji přesvědčit a dnes by určitě neměnila. Mě se dřevostavba líbila pro své energetické parametry, manželce z hlediska rychlosti výstavby.
Když jsme sladili naše představy, stačilo už pouze vybrat vhodného dodavatele. Začali jsme hledat na internetu firmy zabývající se výstavbou. Zjistili jsme však, že existuje poměrně velké množství technologií, lišící se druhem použitých materiálů a pracovních postupů. A tak jsme si vytipovali několik menších i větších firem a začali jsme nasávat informace při osobních setkáních. Začali jsme „pánem od Znojma“, který lepil polystyren na desky s formaldehydem (málokdo ví, že ČR patří mezi světové velmoci ve spotřebě pěnového polystyrenu), následovala „pohádková babička“, která tvrdila, že difuzně otevřená stavba, vzniká tak, že do parozábrany uděláte přesně spočítaný počet dírek? (mimochodem byla to obchodní zástupkyně jedné středně velké firmy z jižních Čech), až po upřímného a příjemného architekta/obchodního zástupce jiné středně velké firmy z jižních Čech, který nám však nabízel pouze typizované domečky. Navštívili jsme také veletrh dřevostaveb a začali si uvědomovat naše preference. Na základě těchto nabytých zkušeností jsme dospěli k závěru, že chceme individuální řešení, a že budeme preferovat kvalitní materiály. Budujeme si totiž domov a chceme se v něm cítit dobře.
Potom jsme od známého dostali kontakt na DBH. Následovala první schůzka, kde si nás pan Dvořáček proklepnul, jestli jsme pro dřevostavbu dostatečně „zralí“. Postupně jsme se utvrdili v přesvědčení, že lidé v DBH jsou pro realizaci našeho záměru ti nejsprávnější. Naplňovali totiž přesně naše očekávání: osobní přístup, individuální řešení, spolehlivost, využívání moderních technologií a materiálů, cit pro detail. Po celou dobu od projektu až po samotnou výstavbu pro nás představovali jakýsi protipól při řešení zásadních rozhodnutí i drobných detailů, poradili dle svých zkušeností a názorů. V průběhu výstavby jsme samozřejmě narazili na pár drobných zádrhelů, vždy se je ale podařilo vyřešit k naší plné spokojenosti. Podařilo se nám společně vytvořit dům dle našich představ a věřím, že i hezký domov pro naši rodinu.


Viktor a Monika Patrasovi - dřevostavba Slepotice

Jsme moc rádi, že máme dům od DBH a moc se nám v něm líbí.
Když jsme s otcem uvažovali o způsobu adaptace přes 100 let starého přízemního vesnického domu, vysnili jsme si na prostorné půdě podkrovní obytnou část, postavenou na původním zděném/kamenném přízemí, jež by tvořilo technické zázemí (špajz, prádelna, dílna, technická místnost, garážové stání). Krovy jsou ze dřeva a tak jsme uvažovali o celé nástavbě ze dřeva a vyrazili na výstavu Dřevostavby. Z přehledu dostupných technologií výstavby nás nejvíce zaujal pokrokový systém od DBH a komplexně promyšlený přístup i do nejmenších detailů pana Dvořáčka. Nic jiného už jsme nehledali a nadále rozpracovávali svou myšlenku „dřevostavby postavené na zděném prvním nadzemním podlaží“ právě s DBH.
Během osobních setkání na místě samém s panem Dvořáčkem, i jeho dvorním architektem, dostali postupně naše představy konkrétní podobu. Někdy jsme měli určitou představu o tom „jak by to mělo fungovat“ a oni věděli a navrhli způsob či možná technická řešení, někdy jsme měli konkrétní požadavek a oni věděli jak bude či nebude zapadat do konceptu, zda to bude fungovat či by bylo vhodné to vyřešit jinak. Vždy však vše v souladu s celkovou filozofií dané technologie dřevostavby, resp. dotažené až do funkčního detailu tvořícího ten celek. A to se mi moc líbilo, bylo vidět, že u práce přemýšlejí. Během mnohahodinových diskusí nám všechno vysvětlili, objasnili, uvedli do souvislostí, které jsme si dosud ani neuvědomovali. To bylo skvělé. Měl jsem vždy dobrý pocit, že vše má v tom domě nějaký smysl, každý použitý prvek konstrukce „hraje svou roli ve velkém divadle“.
Maximálně vstřícný a osobní přístup obou manželů Dvořáčkových během celé akce byl základem zdárného úspěchu. Administrativní problémy odkládající začátek stavby jsme řešili v oboustranné snaze „postavit náš dům“, což se nakonec podařilo v říjnu zahájit. A i když se relativně záhy ukázalo vzájemné nepochopení se na celkem zásadní technologii přechodu spodní zděné části na dřevěný vršek, po delší diskusi nad různými možnostmi řešení a jejich výhodách a nevýhodách z různých pohledů jsme se shodli nad návrhem dodatečné montáže izolací, vhodné s ohledem na nezávislou výstavbu ve vrchní a spodní části.
Dlužno dodat, že významnou roli nejen v tomto případě, ale během celé výstavby, hrál v sousedství žijící otec, jež jako stavební dozor takřka denně sledoval průběh prací a předcházel již v zárodku případným nevhodným postupům stavby.
Během ledna bylo dílo dokončeno v plném rozsahu (tj. např. včetně fasády), což vzhledem k ročnímu období považuji za velký úspěch všech zúčastněných pracovníků firmy DBH.
Závěrem snad jen zopakovat, že jsme rádi spolupracovali s paní a panem Dvořáčkovými, jejichž osobní přístup a zaujetí do práce přinášel dobrý pocit z jakéhokoliv jednání. Stejně tak i u všech řemeslníků, podílejících se na výstavbě, z jejichž dobré práce, zodpovědného přístupu i vstřícnosti k domluvě se na drobnostech, změnách a nápadech jsme měli vždy dobrý pocit.


Olga a Theodorus Petrus Overdevestovi - dřevostavba Ledčice

Na stavbu své vysněné dřevostavby jsme se připravovali několik let a dlouhou a pečlivou přípravu jsme věnovali zejména volbě stavební firmy. Do užšího výběru se dostaly 4 společnosti, s nimiž jsme udělali opravdové výběrové řízení. Nakonec jsme se rozhodli pro DBH a nikdy jsme nelitovali. Majitelé firmy manželé Dvořáčkovi na nás zapůsobili přímým jednáním, ochotou odpovědět na naše četné otázky a vše zevrubně vysvětlit, a i jejich cenová nabídka vyšla ve srovnání s ostatními a vzhledem k nabízené kvalitě nejlépe.
Stavba probíhala podle dohodnutých termínů a nezastavil ji dokonce ani vážný úraz majitele firmy, kterého dokázala jeho manželka spolu s výtečným stavbyvedoucím na nezbytnou dobu nahradit. Na práce dohlížela coby odborný stavební dozor námi vybraná vysoce kvalifikovaná paní inženýrka, která v průběhu celé stavby kvality firmy hodnotila velice vysoko. V podstatě si nevzpomínám, že by za celou dobu stavby došlo k nějaké nepříjemnosti nebo nedorozumění. Drobné problémy se řešily za pochodu a s úsměvem. Manželé Dvořáčkovi se úžasně doplňují: pan Dvořáček jako odborník na dřevostavby, který vymýšlí stále nová zlepšení, a paní Dvořáčková, která je nejen zasvěcená do všech detailů, ale zvládá celou administrativu (byla jsem opravu šťastná, že za nás vyřídila většinu papírování) a je s ní skvělá komunikace. Na obou je vidět zápal do práce a chvílemi jsme měli dojem, že ke svým domům chovají vztah málem jako ke svým dětem.
Tenhle hluboký a seriózní přístup se projevil, když nám firma v pořádku a ve smluveném termínu dům předala a drobné problémy a nedodělky bez odkladu odstranila, ale posléze se v domě projevil problém, který sama nezavinila. Dovedu si představit, že by většina jiných společností dala ruce pryč a odkázala nás na pojišťovnu, v tomto případě se však jako pravdivé ukázalo tvrzení manželů Dvořáčkových, že nám budou kdykoli v dalších letech k dispozici, pomohou, poradí a budou v záruční době řešit i problémy, které sami nezpůsobili.
Na internetu také často čtu o tom, jak různé firmy během prací neustále navyšují rozpočet a argumentují "víceprácemi". Často to bývá způsobeno tím, že si udělají špatný rozpočet a své chyby pak hodí na zákazníky; ty "chytřejší" pak předloží na první pohled výhodnou nabídku, teprve pak se však ukáže, že prostě jen zakalkulovaly ten nejlevnější a zcela nepoužitelný materiál, jen aby dostaly zakázku, a posléze požadují mnohem více peněz. Něco podobného jsme s DBH nikdy nezažili. Rozpočet platil přesně tak, jak jsme se dohodli, a pokud jsme za něco zaplatili víc, tak jen proto, že jsme si během stavby sami něco rozmysleli a chtěli něco navíc či něco kvalitnějšího. Pokud si v jednom případě pan Dvořáček udělal (již na práce v exteriéru) podhodnocený rozpočet, jen se o tom zmínil, ale neúčtoval nám ani korunu navíc.
Na závěr mohu jen zopakovat: Firmu DBH můžeme jen doporučit.


Věra Simandlová - dřevostavba Všestudy

DBH jsem si vybrala po téměř osmiměsíčním hledání a jednání s různými firmami, zabývajícími se dřevostavbami. Potkali jsme se na výstavě dřevostaveb v Praze a poprvé jsem slyšela o jiné technologii, než je KVH. Také mě zaujala jiná technologie vytápění. Po bližším jednání s firmou DBH jsem si řekla, že do toho půjdu. Dnes, kdy můj domek stojí, své volby rozhodně nelituji. Na čem jsme se dohodli, to platilo. Ať v technologii, nebo ve financích. Ke stavbě se firma staví spíše, jako ke svému dítěti. Řeší i drobnosti, aby dům fungoval tak, jak má. Co si tedy přát více? Děkuji panu Dvořáčkovi za jeho osobní, vstřícný, trpělivý přístup a rovné jednání. Časově jsou práce na stavbě dobře připravené a tak vám dům roste před očima. Celá firma, vedení, i pracovníci na stavbě odvedli poctivou práci. Těším se, až si dům dozařídím a poprvé se v něm vyspím a uvařím ráno dobrou kávu.
Děkuji vám DBHáčko!


Miloš a Olina Janovských - dřevostavba Roudnice n./L.

Již třetím rokem žijeme v nízkoenergetickém domě postaveném firmou DBH s.r.o. a můžeme konstatovat, že spokojeně. Líbí se nám osobní přístup, flexibilita a profesionalita firmy. Firmu DPH s.r.o. doporučujeme všem, kteří uvažují o stavbě nízkoenergetického domu.


Lucie Šifaldová - dřevostavba Brozany n./O.

Pokud bych měla shrnout spolupráci s firmou DBH s.r.o několika slovy, charakterizovala bych ji asi takto:
PROFESIONALITA, OSOBNÍ PŘISTUP, VSTŘÍCNOST, RYCHLOST a KVALITA. Jelikož jsme donedávna žili v zahraničí, prakticky po celou dobu stavby rodinného domu jsme nebyli přítomni. O to více jsem byla překvapena, že stavba včetně vyřízení veškerých povolení probíhala naprosto hladce, rychle a bez problémů a pokud se nějaký problém vyskytl, byla jsem o něm informována až když byl vyřešen a to především díky nasazení, profesionálnímu a osobnímu přístupu pana Červeného, kterému bych touto cestou ráda poděkovala za to, jak trpělivě a ochotně reagoval na naše všechny možné i nemožné změny a nápady.
Mé požadavky před stavbyou byly pouze tři a to: vyřízení stavebního povolení (jelikož se nacházíme v zátopové oblasti a to je většinou velký problém), dále aby byl dům postaven co možná nejrychleji a v neposlední řadě, aby odpovídal mým estetickým nárokům. Všechny tyto požadavky byly splněny, stavební povolení bylo vyřízeno během měsíce, dům postaven za tři měsíce a je opravdu podle mých představ a přání.
Ještě bych ráda zmínila také velice čisté, upravené a ochotné pracovníky firmy.
Celkově maximální spokojenost.


Richard a Klára Sedláčkovi - dřevostavba Roudnice n./L.

Firma DBH s.r.o. nám stavěla nízkoenergetický dům na klíč před 2,5 lety. Byli jsme naprosto spokojení s jejich službami a přístupem. Vyzvednul bych zvláště flexibilitu, jak reagovali na naše změny a požadavky, které někdy přicházeli na poslední chvíli. Na plno praktických detailů nás také upozornili, s kterými jsme prvotně nepočítali, a dodatečná implementace by byla zbytečně finančně náročná.  Po dobu dvou let jsme neřešili, žádné významné reklamace z pohledu stavby. Firmu DBH s.r.o. mohu plně doporučit na realizaci nízkoenergetických domů, jak z pohledu kvalitně odvedené práce s použitím kvalitních materiálů, tak i z pohledu zkušeností a flexibility.


Irena Červená - dřevostavba Horní Beřkovice

Pod vlivem okolností jsem stála před otázkou zda v mém pozdním věku sama dál obývat velký, starý a na údržbu velmi náročným dům nebo dům prodat a postavit si nový nízkoenergetický a na údržbu nenáročný dům. Volba padla na dřevostavbu od firmy DBH s.r.o. Dřevostavba byla cenově přijatelná, ve vysoké kvalitě provedení. Firma samotná má velice osobní přístup, který mě vyhovoval. Vše probíhalo dle smluvních podmínek nebo "na podání ruky". V neposlední řadě mě příjemně překvapil účet za energie, takže nyní vím, že na důchod budu mít nový dům, který nebude vyžadovat velkou údržbu a který mě "nesežere". Firmě DBH s.r.o. patří můj velký dík a určitě mohu doporučit!


Martina a Honza Kubáskovi - dřevostavba Roudnice n./L.

Proč dřevostavbu? Tento typ stavby nás zaujal svými slibovanými vlastnostmi, totiž svým nízkoenergetickým a nízkonákladovým „provozem“ a samozřejmě rychlostí samotné realizace domu. Neměli jsme žádné zkušenosti s bydlením v dřevostavbě, jen co jsme zjistili od známých a na internetu; sami jsme doposud žili v bytě v panelovém domě. Nyní dům obýváme už jeden rok a naše pocity jsou veskrze pozitivní. Na první pohled by nikdo nehádal, že se jedná právě o dřevostavbu. Dům navenek vypadá zcela běžně. Pokud však vejdete a dotknete se zdi, budete překvapeni, že z ní neucítíte ten nepříjemný chlad jako ze zdi běžné. Dům je perfektně odizolován – v letních měsících udržujeme příjemný chládek (a to bez klimatizace!), v zimě naopak vytopíme během chvilky. Co dřevostavba slibovala, to zatím dodržuje. Vyšší pořizovací náklady se vrátí v úsporách v běžném provozu domu. Po ročním vyúčtování za elektřinu a vodu jsme tak s překvapením zjistili, že obývání domu o celkové ploše cca 120 m2 vychází dokonce levněji, než vycházelo obývání sedmdesátimetrového bytu. Je to dáno i tím, že na náš typ vytápění se vztahuje nižší sazba za elektrickou energii, což je nesporně jedna z největších výhod.
Máme-li shrnout zkušenosti s firmou DBH, rovněž nelze mluvit jinak než pozitivně. Její přístup a postup byl profesionální, rychlý a zodpovědný. Dům jsme se rozhodli koupit ve stádiu, kdy byla již zhotovena hrubá stavba, však i přes to bylo vyhověno všem našim požadavkům, které nebyly v souladu s původním projektem a plánem (viz řešení celého patra, krbová vložka, schodiště,…). Chválíme především neustálou komunikaci při řešení menších i „větších“ detailů (jako bylo např. firmou navrhované zpřístupnění a využití volného prostoru pod střechou coby půdy, která v původním projektu taktéž nebyla. Všechny následně nalezené nedostatky, jako třeba nefunkční el. zásuvka a špatně těsnící okno, byly okamžitě odstraněny. Bylo nám umožněno kdykoli během prací na domě přijet a zkontrolovat, jak se zde postupuje.
Po naší téměř roční zkušenosti bychom doporučili jak dům, tak i zhotovitele celé stavby.


Tel: +420 416 878 304

Kontakt: Leoš Dvořáček
Telefon: +420 603 449 540
Email: dvoracek@dbh.cz

Kontakt: Petra Dvořáčková
Telefon: +420 604 434 532
Email: dbh@dbh.cz

© Všechna práva vyhrazena Klasické zobrazení

Chabera - Tvorba stránek   Redakční systém: PS2